Ортодонтія
250
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-250,page-child,parent-pageid-138,bridge-core-2.3.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-21.7.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

Ортодонтія

Заповніть форму для запису на прийом

Види брекет систем

Металеві брекет-системи

Безлігатурна металева брекет-система

Пластикові брекет-системи

Керамічні брекет-системи

Естетичні дуги

Лінгвальні брекет-системи

Брекет – є незнімним елементом, фіксується до зубів найчастіше з допомогою непомітного композиційного матеріалу. До появи сучасних стоматологічних матеріалів, все брекети були приварені до індивідуальних металевим кільцям, які фіксувалися за допомогою цементу. Зараз кільця застосовуються виключно для фіксації замків на 6,7 або 8 зуби, а так само для фіксації брекетів, у випадках, коли з яких-небудь причин брекет на композиційний матеріал прочитано приклеїти можна. Для кожного зуба брекет суто індивідуальний. Він передає на зуб силу від ортодонтичної дуги і точно встановлює зуб в трьох площинах. Конструкція брекета складається з підстави, паза і крил. Підставою брекет за допомогою композиційного матеріалу фмксіруется до емалі зубів. Зазвичай, фіксаційний матеріал має здатність виділяти фтор, що захищає емаль навколо брекета від демінералізації.

У паз брекета вставляється ортодонтична дуга (кругла або прямокутна). Щодо підстави брекета і поверхні зуба, паз має точне положення, це і визначає кінцеве ідеальне положення всіх зубів в кінці лікування.

Крила брекета призначаються для фіксації ортодонтичної дуги в пазі за допомогою металевих або еластичних лігатур. На деяких зубах на крилі брекета може знаходиться маленький металевий гачок, до якого в ході лікування буде фіксуватися еластична тяга.

Сучасні брекети виготовляються з різних матеріалів, але для цього буде присвячена окрема глава.

Ортодонтичні кільця і ​​щічні замки – фіксуються на 6, 7 або 8 зубах і є опорою для дуги. Щічні замки можуть фіксуватися, як і брекети, безпосередньо на емаль зубів, за допомогою композиційного матеріалу, або приварюватися до кілець і фіксуватися за допомогою цементу.

Зазвичай замок має паз для фіксації ортодонтичної дуги і паз для допоміжних елементів, наприклад, для лицьової дуги на верхній щелепі або губного бампера на нижній.

Якщо замок фіксується за допомогою кільця, то зазвичай його неможливо встановити відразу. Тоді на кілька днів між зубом, на який потрібно надіти кільце, і сусідніми зубами встановлюються гумові роздільники (сепаратори). Це дозволить зубах на час розійтися на відстань, необхідне для фіксації кільця. Після закінчення лікування і зняття кілець, ці проміжки закриваються.

Ортодонтична дуга – елемент брекет-системи є джерелом ортодонтичних сил. Дуг заздалегідь надано форму правильного зубного ряду, і при фіксації їх до брекетів, зуби так само встановлюються в правильне положення.

Протягом усього ходу лікування ортодонтичні дуги періодично міняють. Це пов’язано з необхідністю поступового розвитку ортодонтичних зусиль. Для цього в арсеналі лікарів-ортодонтів існують дуги різних перетинів і діаметрів. Так, напочатку лікування зазвичай використовуються тонкі дуги круглого перетину, а в кінці – прямокутні дуги, повністю заповнюють паз брекета. Так само дуги розрізняються за матеріалом, з якого вони виготовлені. Це може бути високоякісна сталь, може бути сплав нікелю й титану, або цей же сплав, але термозалежні, тобто міняє властивості дуги від температури. Існує навіть спеціальний сплав, розроблений виключно для потреб ортодонтів – це сплав титану і молібдену.

Еластичні лігатури фіксують дугу в пазі брекета. Вони можуть бути прозорими, срібними (під колір металевих брекетів) або кольоровими. Кольорові лігатури оживляють вид брекет-системи, їх можна підібрати по настреонію або кольором улюбленої одягу. Будь-який з видів еластичних лігатур необхідно міняти раз в 3-4 тижні, тому що лігатури розтягуються, втрачають еластичні властивості і вже не так добре утримують дугу в пазі брекета. Крім того, прозорі лігатури мають властивість забарвлюватися.

Ще один вид еластичних елементів в брекет-системі – це еластичний ланцюжок. Скорочуючи він починає зближувати по дузі брекети, а значить і зуби. Так само втрачаючи з часом еластичні властивості, як і еластичні лігатури, він так само підлягає заміні.

Металеві лігатури фіксують дугу в пазі брекета більш щільніше і надійніше, ніж еластичні, тому їх застосовують не відразу. Якщо на крилі брекета відсутня гачок, а він там необхідний, то це можна виправити за допомогою спеціальної металевої лігатури Кобаяші. Хоча з часом металевий лігатури частково втрачають щільність фіксації, змінюють їх зазвичай вже при установці нової дуги дуги. Іноді металева лігатура фіксується не на кожен зуб, а охоплює групу зубів у вигляді вісімки, це надає всі групі зубів велику стійкість. Хвостики, що залишаються від металевих лігатур, загинаються до зуба і зазвичай зовсім не заважають.

Еластична тяга – єдиний з описаних в цьому розділі елементів брекет-системи, відповідальність за використання якого повністю покладено на пацієнта. Якщо Ви уважно прочитали все, що описано вище, то можливо помітили той момент, що брекети, замки, дуги, лігатури працюють на кожній щелепі ізольовано. Але більшість ортодонтичних аномалій пов’язані саме з різними невідповідностями щелеп (положення, розміру і т.д.). Для того, що б між щелепами виникали ортодонтические сили, необхідне застосування еластиком. Це гумові колечка різних діаметрів, які пацієнт повинен надягати між гачками на брекетах і замках таким чином, як йому скаже лікар. Зазвичай, еластики повинні перебувати в порожнині рота весь час, міняти їх потрібно два рази в день, після того, як вони втрачають свої еластичні властивості, або тоді, коли вони рвуться. Деякі варіанти новшенія еластиком досить складні і помітні в роті, але від того, як чітко і сумлінно пацієнт виконають інструкції лікаря, залежить тривалість і ефективність лікування. Виробники ортодонтической продукції зазвичай придумують оригінальні назви для своїх еластиком для того, що б пацієнтові було легше запам’ятовувати де і яким чином надягати еластик. Наприклад, існують еластики, звані іменами тварин, птахів і представників водного світу, є еластики, звані по видам спорту, є еластики, іменовані назвами країн світу і т.д.

Це все основні складові сучасної незнімної техніки. Але існують і інші, не менш важливі елементи: лицьові дуги, пружини, швидкі піднебінні розширювачі і т.д

ЯК ВИБРАТИ БРЕКЕТ СИСТЕМУ

Якщо Ви вирішили пройти ортодонтичне лікування із застосуванням брекет-системи, то один з перших питань, які постали перед Вами, буде вибір брекет-системи. Зараз в арсеналі лікаря-ортодонта існує безліч модифікацій цього апарату, що розрізняються за багатьма параметрами. Для пацієнтів же найважливішим параметром є зовнішній вигляд системи, а він повністю залежить від того, з якого матеріалу виготовлені самі брекети. Зараз для їх виробництва компанії використовують найсучасніші технології, намагаючись зробити систему менш помітною, а лікуванні швидшим, зручним і ефективним. Оскільки для пацентой одне з вирішальних значень має зовнішній вигляд брекетів, то і всі варіанти систем ми роздягнули по вживаних для їх виробництва матеріалами: металеві, пластикові, керамічні. Так само в окрему групу необхідно виділити лінгвальні брекет-системи, хоча вони і виготовлені з металу, але у виборі вимогливих до естетики пацієнтів вони фігурують все частіше і частіше.